E-PETYCJA

e-petycja

Rodzice skupieni wokół ruchu społecznego Głodni Zmian oraz konsultanci krajowi, dietetycy, lekarze, pielęgniarki i eksperci zawiązali społeczną inicjatywę w celu wprowadzenia porad dietetycznych finansowanych przez NFZ dla kobiet w ciąży i rodziców dzieci do 3-go roku życia.

Rodzice małych dzieci potrzebują fachowego wsparcia, żeby jak najlepiej zatroszczyć się o zdrowie najmłodszych. Porady dietetyczne finansowane przez NFZ powinny być dla nich dostępne, podobnie jak to jest w większości krajów UE. Dzięki temu łatwiej będzie walczyć z plagą otyłości wśród dzieci.

Fundacja MY Pacjenci w dniu 03.06.2016 roku złożyła formalny wniosek o zakwalifikowanie porad dietetycznych dla kobiet w ciąży i rodziców dzieci do piątego roku życia, jako świadczenia gwarantowanego finansowanego ze środowisk publicznych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Wniosek o zakwalifikowanie porad dietetycznych dostępny jest na stronie Ministerstwa Zdrowia. 

Udało się też zebrać ponad 10.000 podpisów i złożyć petycję do Ministerstwa Zdrowia. Cały czas jednak można pokazać swoje poparcie dla inicjatywy i podpisać petycję. Petycja dostępna jest na stronie Ministerstwa Zdrowia (LINK).

Zachęcamy do podpisania e-petycji do Ministra Zdrowia w sprawie bezpłatnych porad żywieniowych dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci.

Przeczytaj: „Dlaczego dostęp do profesjonalnej porady profilaktycznej i dietetycznej dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci jest taki ważny?”